15 Цікавих фактів про Іспанію, які ви, можливо, не знали

15 Цікавих фактів про Іспанію, які ви, можливо, не знали

Тобі подобається Іспанія? Тут я вам буду розповідати дуже цікаві факти про цю гарну і теплу країну. Потрібно мати  на увазі, що Іспанія знаходиться на Піренейському півострові, якому вже більше ніж 1,2 мільйонів років, і це означає, що на цій території існували різні королівства, імперії а також різні релігії, які допомогли сформувати ту Іспанію, яку ми знаємо на теперішній час, і, звичайно, факти про цю чудову країну.

1. Іспанія є найбільшим виробником оливкової олії у світі. Виробництво олії охоплює приблизно 45% на світовому ринку. Також найбільш відомими іспанськими  продуктами являються хамон, цитрусові та вино.

 

2. В Іспанії, як зазвичай, працівники працюють зранку, а потім мають перерву від 1 до 3 години і продовжують  працювати після обіднього часу (з 12 по 15 год).

 

3. Іспанія налічує більше ніж 44  Світових спадщин ЮНЕСКО. Це означає, що ця країна є однією з найбільших пам’яток архітектури у світі.

 

4. Усі іспанці мають по 2 прізвища. Перше прізвище – від тата, а друге – від матері.

5. Різдвяна лотерея є найбільшим призом в Іспанії. З 1812 року на кожне Різдво люди грають у лоторею, яка називається «Ель Гордо», у якій є можливість виграти тисячу мільйонів євро. У 2012 році головний приз склав 3 мільярди євро. Звичайно, цей приз виграє багато людей, нещасливих людей не буває. Найкраще, що скрізь люди святкують з білим ігристим вином.

 

6. У стосунках іспанці вибирають рівність і розподіляють домашні роботи порівну.

 

7. Не тільки Далі, Пікассо і Веласкес були відомі як іспанські художники. у Кантабрійському регіоні є, мабуть, найдавніші художні роботи у світі – в печері Ель Кастільо. Зображення бізонів і мисливців на стінах печер знаходяться у Homo neanderthalensis.

8. В Іспанії є кілька офіційних мов – кастильська, каталонська, баскська, галицька і з 2016 року арабська.

 

9. Найстаріший ресторан, згідно з підтвердженими даними книги «Guinness World Records», є розташований в Мадриді під назвою «Casa Botín» або «Sobrino de Botín». Сам Франциско де Гойя, який, перш ніж виділятися як художник, працював у місцевій кухні Сходу. Ресторан почав працювати у 1725 році як готель.

 

10. Іспанія була завойована арабськм народом

у 8 столітті, тому не дивно, що на іспанській мові є багато слів арабського походження. Наприклад, такі слова, як Мадрид, Аліканте, Рамбла, Равал мають арабське походження.

11. У центрі Пуерта-дель-Соль є дошка, яка вказує на відправну точку, за якою вимірюються всі дороги та дороги Іспанії. Так що якщо ви втратили шлях, і не знаєте з чого почати, шукайте цю дошку.

 

12.Іспанія є третьою країною у світі, яка виробляє і споживає вино, після Франції та Італії. Хоча ми, як правило, асоціюємо Іспанію з червоним вином, виноробні виробляють більше білого вина, ніж червоного.

 

13 В Іспанії, після арабських завоювань, культивують багато сортів рису, на основі яких готують традиційні страви, такі, як паелья або чорний рис.

14. Іспанія є найближчою країною до африканського континенту. З порту в Агесірасі ви можете за півгодини приїхати за до іспанського міста в Африці – Сеути, який разом з Мелілою є двома точками України на континенті.

 

15. Велику частину свого часу іспанці проводять по вулиці: на терасах барів, в парках і на пляжі. До речі, за кількістю барів і ресторанів Іспанія попереду інших європейських країн.

Звичайно, це не усі цікаві факти про Іспанію. У будь-якому випадку краще приїхати до Іспанії і відкрити для себе цю унікальну країну з її історією, мовами, звичаями та кухнею.

Leave a comment

Send a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *