Іспанський алфавіт з вимовою

Іспанський алфавіт з вимовою

Алфавіт з транскрипцією

Коли я почав вивчати українську мову, найперше, що я вивчив – це був алфавіт, щоб вміти читати і далі мати можливість вивчати слова. Тому зараз я вам буду показувати, як правильно читати та вимовляти іспанський алфавіт(el alfabeto en espanol).

Алфавіт складається  з 27 літер, відповідно до королівської академії іспанської мови. Поділяєтся на 22 приголосні та 5 голосних літер, хоча є пять додаткових звуків, які ми називаємо фонеми: «ch», «ll», «rr», «gu» та «qu». Далі я поясню, як правильно їх читати.

Як вимовляти

Треба мати на увазі, що не всі літери читаються так само, як пишуться, наприклад буква H пишеться, але не читається (як у слові ¨hola¨, що означає «привіт», а ¨ola¨  без H- означає хвиля, тому це важливо використовувати цю літеру, коли потрібно)

Зараз розповім вам про інші літери та звуки, які читаються по різному.

Іспанські літери з перекладом на українську

B v    

Вони читаються як “б”, це означає що у в іспанській мові у нас немає звуку “в”.  У мене була ситуація в університеті, коли я запитав моїх колеги,яка правильна відповідь: а,б чи в. Вони мені казали В, а я написав Б. Це тому, що я не міг побачити різницю між тими звуками. У нас на іспанській B i V читаються однаково.

Коли ми пишемо диктант, і не знаємо, яку букву використовувати (чи B grande (Б ґранде) або V (б пекеньа)), буде легше, якщо ми запитаємо викладача.

Bienvenido (біенбенідо)       Vaca (бака)

 

LL/y    

Найлегший варіант буде читати їх як Й (ейе).  Буває що в деяких областях (comunidades autonomas) або латиноамериканських країнах, читають їх як ль (елье), а в Аргентині їх вимовляють як ш (еше).

Llave (йабе)   yogurt(йоґурт)

 

C + e, i               

Z + a, o, u         

Увага! Якщо в Іспанії цей звук читається  як “th”(θ), то в Латинській америці як простий український звук “С”.

Як зверху я казав, в іспанській мові є п’ять голосних літер (a,e,i,o,u), тоді якщо біля букви С будуть літері E, I це буде читатися се се (the), ci (thi)

З буквою Z треба використувати голосні букви A, O , U і правильно їх читати як са(tha), со(tho), су(thu).

 

Cielo (сіело)                  zapato (сапато)

 

J + a,e,i,o,u

G + e,i           

Цей звук можна вимовляти як українську букву Х.

Біля J завжди буде читатися як Х (ха,хе.хі.хо.ху)

З буквою G, якщо біля неї голосні e або i, читається як хе – хі

Jamón (хамон)        girasol(хірасол)   

 

G + a,o,u

Gu + e,i          

         

Коли біля букви G будуть голосні a,o,u тоді ця буква читається як Ґ(ґа,ґо,ґу)

Тут цікавіше, щоб читати голосні g+e, g+i як ґе,ґі, треба додати букву “u” біля  “g” але u не читається тоді буде gue(ґе), gui(ґі).

Gato(ґато)   guitarra(ґітара)

 

C+a,o,u                

Qu + e,i

K+ a,e,i,o,u

Тоді, коли біля букви C будуть букви e,i – читається як ке,кі

Щоб читати ке – кі на іспанській мові, треба використовувати букву “Q”, біля q завжди буде “u” яка не читається (que (ке), qui (кі)

Звісно, в іспанській мові існує буква Kk, і читається так само як українська К, але ми бачимо цю букву як позичену букву і використовуємо її для запозичених слів, наприклад kilometro(кілометро)

Ще я хочу сказати, що коли ми хочемо вживати звук К, треба використовувати букви C або Q, тому що іспанська К рідко трапляється.

 

Casa(каса)    queso(кесо) kárate(карате)

Додаткова інформація

Часто бувало, що деякі студенти читали букву T або D як th(θ). Щоб полегшити собі життя можна читати T як українську т(/t/) а D як українську букву д(/d/)

Хочете більше безкоштовної інформації про іспанську мову? Тоді не забудьте підписатися на наші соціальні мережі в інстаграм або фейсбук. Gracias y hasta la próxima.

 

Leave a comment

Send a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *